2008-09 Information

2009-10 Information

2010-11 Information

basketballBIG 9  Basketballbasketball

2011-12

 Webmaster and League A.D. - BJ Kuntz

Wenatchee High School

509-663-3384

Revised 2/17/12

Regional Matchups - Tuesday Feb 21 - 6:00pm

Big 9 #2 (Kennewick 89) hosts GSL #2 Shadle Park 84)
GSL #1 (U-Hi 47) hosts Big 9 #3 (West Valley66)

Big 9 #1 - Kamiakin goes directly to the state bracket.

Revised 2/18/12

Regional Matchups - Tuesday Feb 21 - 6:00pm

Big 9 #2 (Richland 57) hosts GSL #2(Gonzaga Prep 50)

Big 9 #1 - Davis goes directly to the state bracket

GSL #1 - Central Valley goes directly to the state bracket

3A Girls District Bracket

Revised 2/17/12

Regional Matchups - Tuesday Feb 21 - 6:00pm

Big 9 #2 (Eastmont 43) hosts GSL #2 (U-Hi 59)

GSL #1 (Shadle Park 55) hosts Big 9 #3 (Hanford 40)

Big 9 #1 - Kamiakin goes directly to the state bracket

4A Girls District Bracket

Revised 2/1812

 

Regional Matchups - Tuesday Feb 21 - 6:00pm

Big 9 #2 (Wenatchee 21) hosts GSL #2(Central Valley 52)

Big 9 #1 - Chiawana goes directly to the state bracket

GSL#1 - Gonzaga Prep goes directly to the state bracket

Big 9 All League Teams 2011-12

 

BOYS BASKETBALL STANDINGS LEAGUE

4A Boys Basketball
League 
Non-League 
Overall
SCHOOL
Wins
Losses
Wins
Losses
Wins
Losses
Davis
12
0
5
2
17
2
Richland
9
3
3
5
12
8
Chiawana
6
6
4
4
10
10
Walla Walla
5
7
4
4
9
11
Wenatchee
5
7
4
4
9

11

Moses Lake
5
7
2
4
7
11
Eisenhower
0
12
1
6
1
16
3A Boys Basketball
League 
Non-League 
Overall
SCHOOL
Wins
Losses
Wins
Losses
Wins
Losses
Kamiakin
13
1
6
0

19

1
Kennewick
12
2
5
1
17
3
Hanford
8
6
3
3
11
9

West Valley

8
6
4
1
12
7
Eastmont
5
9
3
3
8
12
Southridge
4
10
2
4
6
14
Sunnyside
4
10
5
1
9

11

Pasco
2
12
0
6
2
17

GIRLS BASKETBALL STANDINGS

4A Girls Basketball
League 
Non-League 
Overall
SCHOOL
Wins
Losses
Wins
Losses
Wins
Losses
Chiawana
11
1
4
2
15
3
WallaWalla
9
3
5
3
14
6
Wenatchee
9
3
4
4
13
7
Richland
6
6
5
3

11

9
Davis
5
7
2
5
7
12
Moses Lake
2
10
1
7
3
17
Eisenhower
0
12
3
6
3
18
3A Girls Basketball
League 
Non-League 
Overall
SCHOOL
Wins
Losses
Wins
Losses
Wins
Losses
Kamiakin
14
0
6
0
20
0
Eastmont
10
4
5
1
15
5
Hanford
8
6
1
5
9
11
Sunnyside
7
7
3
3
10
10
West Valley
7
7
5
0
12
7
Kennewick
6
8
2
3
8
11
Southridge
4
10
0
6
4
15
Pasco
0
14
0
6
0

20

BOYS BASKETBALL SCHEDULE

SATURDAY NOVEMBER 26

Wenatchee 32
@
Lake City 40
NL
Jamboree
@
Eisenhower
 

TUESDAY NOVEMBER 29

Jamboree
@
Sunnyside
 
Jamboree
@
West Valley
 
Jamboree
@
Chiawana
Lewiston 44
@
Walla Walla 54
NL
Jamboree
@
Moses Lake
     

 

 

FRIDAY DECEMBER 2

Chiawana 75
@
Kennewick 88
NL
Sunnyside 67
@
Eisenhower 60
NL
Moses Lake 55
@
Hanford 76
NL
Richland 73
@
Mead 55 (Fitz Tourney)
NL
Walla Walla 51
@
Pasco 48
NL
Southridge 24
@
Wenatchee 42
NL
West Valley 62
@
Cheney 47 (Fitz Tourney)
NL
     

SATURDAY DECEMBER 3

Kamiakin 62
@
Chiawana 47
NL
Eastmont 37
@
Davis 56 (Sundome)
NL
Pasco 54
@
Moses Lake 58
NL
Richland 46
@
Lewis and Clark 51(Fitz Tourney)
NL
Kennewick 71
@
Walla Walla 63
NL
Wenatchee 56
@
Hanford 52
NL
Prosser 43
@
Sunnyside 68
NL
West Valley 57
@
Shadle Park 60 (Fitz Memorial)
NL
 

TUESDAY DECEMBER 6

Pasco 64
@
Chiawana 66 (OT)
NL
Sunnyside 48
@
Grandview 47
NL
Selah 44
@
West Valley 79
NL
Moses Lake
@
Hermiston
NL
Hanford 55
@
Richland 77
NL
Eisenhower 28
@
Southridge 69
NL

 

 

     

FRIDAY DECEMBER 9

Chiawana 66
@
Southridge 60
NL
Eisenhower 46
@
Eastmont 45
NL
Sunnyside 59
@
Moses lake 50
NL
Pasco 50
@
Pendleton 70
NL
Walla Walla 39
@
Hanford 63
NL
Wenatchee 54
@
Kennewick 78
NL
Kamiakin 77
@
Hermiston 46
NL

 

 

 

SATURDAY DECEMBER 10

Pasco (L)
@
Sandpoint
NL
Sunnyside 59
@
Davis 64
NL
West Valley 64
@
Ike 41
NL
Moses Lake 29
@
Kamiakin 73
NL
Southridge 41
@
Walla Walla 44
NL
Eastmont 61
vs
Wenatchee 47
NL
Kennewick 44
vs
Skyline 44
NL
     

MONDAY DECEMBER 12

Kamiakin 77
@
Richland 49
NL

 

TUESDAY DECEMBER 13

Hermiston 50
@
Southridge 69
NL
Hanford 62
@
Davis 73
NL
Pendleton 60
@
Walla Walla 32
NL

 

 

 

FRIDAY DECEMBER 16

Walla Walla 37
@
Richland 54
L
Chiawana 72
@
Moses Lake 59
L
Eisenhower 32
@
Wenatchee 55
L
Pasco 24
@
Kennewick 76
L
Hanford 55
@
Eastmont 52 (OT)
L
Kamiakin 52
@
West Valley 39
L
Sunnyside 62
@
Southridge 43
L
     

SATURDAY DECEMBER 17

Moses Lake 56
@
Walla Walla 54 (OT)
L
Wenatchee 41
@
Chiawana 74
L
Eisenhower 42
@
Davis 79
L
Eastmont 59
@
Pasco 46
L
West Valley 54
@
Hanford 79
L
Southridge 35
@
Kamiakin 55
L
Kennewick 61
@
Sunnyside 62
L
 

TUESDAY DECEMBER 20

Richland 56
@
Southridge 45
NL
Davis 59
@
Kamiakin 67
NL
Pasco 44
vs
Alumni 55
NL
Eastmont 60
@
Chelan 35
NL

 

 

     

WEDNESDAY DECEMBER 21

Hermiston 68
@
Walla Walla 78
NL
Richland 56
@
Hanford 58
NL
Moses 52
@
Eastmont 45
NL

 

THURSDAY DECEMBER 21

Wenatchee 54
vs
Decatur 72
NL

 

 

 

 

TUESDAY DECEMBER 27

Wenatchee 53
vs
Puyallup 44
NL
Eisenhower 47
vs
Auburn 55
NL
Chiawana 45
vs
Lake City 48
NL
Davis 64
vs
Redmond 50
NL
   

WEDNESDAY DECEMBER 28

Eisenhower 40
vs
Puyallup 71
NL
Wenatchee 57
vs
Auburn 42
NL
Sunnyside 68
@
East Valley 37
NL
Chiawana 60
@
Prairie 61
NL
Central Valley 57
@
Richland 55
NL
Davis 58
@
Coeur d'Alene50
NL
 

THURSDAY DECEMBER 29

Ferris 72
@
Moses Lake 52
NL
Chiawana 67
@
Foster 31
NL
Davis 57
@
Post Falls 59
NL
Richland 65
vs
Kennewick 75
NL

FRIDAY DECEMBER 30

Walla Walla 36
@
Kamiakin 65
NL
Kennewick 87
@
Washougal 37
NL

 

 

     

TUESDAY JANUARY 3

Pasco 50
@
Southridge 75
L
Eisenhower 42
@
West Valley 70
NL
Chiawana 67
@
Hermiston 55
NL
Moses Lake
@
Post Falls
NL
 

FRIDAY JANUARY 6

Eisenhower 32
@
Moses Lake 56
L
Walla Walla 35
@
Davis 52
L
Chiawana 49
@
Richland 69
L
Kamiakin 67
@
Eastmont 44
L
Sunnyside 48
@
West Valley 55
L
Hanford 77
@
Kennewick 83
L
     

SATURDAY JANUARY 7

Richland 80
@
Eisenhower 43
L
Wenatchee 46
@
Walla Walla 58 O.T.
L
Davis 68
@
Chiawana 59
L
Kennewick 49
@
Kamiakin 63
L
Eastmont 61
@
Sunnyside 70 O.T.
L
West Valley 58
@
Pasco 45
L
Southridge 62
@
Hanford 75
L
 

TUESDAY JANUARY 10

Wenatchee 57
@
Richland 82
L
Eisenhower 32
@
Walla Walla 50
L
Davis 63
@
Moses Lake 52
L
West Valley60
@
Kennewick 72
L
Kamiakin 56
@
Pasco 30
L
Southridge 49
@
Eastmont 58
L
Sunnyside 68
@
Hanford 72
L

 

WEDNESDAY JANUARY 11

Australia
@
West Valley
NL
Eastmont 63
@
Cascade 48
NL
     

FRIDAY JANUARY 13

Richland 71
@
Davis 90
L
Moses Lake 58
@
Wenatchee 59 OT
L
Chiawana 65
@
Eisenhower 48
L
Kennewick 65
@
Southridge 48
L
Pasco 64
@
Sunnyside 62
L
Eastmont 54
@
West Valley 60
L
Hanford 35
@
Kamiakin 62
L
 

SATURDAY JANUARY 14

Richland 68
@
Moses Lake 56
L
Walla Walla 59
@
Chiawana 56
L
Wenatchee 58
@
Davis 68
 L
Eastmont 57
@
Kennewick 67
L
Pasco 60
@
Hanford 74
L
West Valley 61
@
Southridge 56
L
Kamiakin 69
@
Sunnyside 37
L
     

MONDAY JANUARY 16

Coeur DAlene
vs
Eisenhower
NL
 

 

 

     

FRIDAY JANUARY 20

Richland
@
Walla Walla
L
Moses Lake
@
Chiawana
L
Wenatchee
@
Eisenhower
L
Kennewick
@
Pasco
L
Eastmont
@
Hanford
L
West Valley
@
Kamiakin
L
Southridge
@
Sunnyside
L
 

SATURDAY JANUARY 21

Walla Walla 48
@
Moses Lake 64
L
Chiawana 41
@
Wenatchee 62
L
Davis 72
@
Eisenhower 42
L
Pasco 63
@
Eastmont 64
L
Hanford 44
@
West Valley 66
L
Kamiakin 61
@
Southridge 37
L
Sunnyside 61
@
Kennewick  75
L
     

MONDAY JANUARY 23

Southridge 54
@
Sunnyside 53
L
Moses Lake 49
@
Chiawana 84
L

 

TUESDAY JANUARY 24

Davis
@
West Valley
NL
Eisenhower 37
@
Chiawana 67
L
West Valley 44
@
Kamiakin 60
L
Kennewick 68
@
Pasco 56
L
Eastmont 43
@
Hanford 46
L
Richland 71
@
Walla Walla 66
L

 

 

 

 

 

FRIDAY JANUARY 27

Moses Lake 71
@
Eisenhower 43
L
Davis 62
@
Walla Walla 50
L
Richland 56
@
Chiawana 66
L
Eastmont 48
@
Kamiakin 63
L
West Valley 56
@
Sunnyside 55
L
Southridge 57
@
Pasco 60 O.T.
L
Kennewick 78
@
Hanford 72
L
     

SATURDAY JANUARY 28

Eisenhower 31
@
Richland 83
L
Walla Walla 44
@
Wenatchee 50
L
Chiawana 46
@
Davis 63
L
Kamiakin 51
@
Kennewick 63
L
Sunnyside 52
@
Eastmont 56
L
Pasco 49
@
West Valley 61
L
Hanford 53
@
Southridge 56
L
 

MONDAY JANUARY 30

Wenatchee 51
@
Eisenhower 50
L

 

TUESDAY JANUARY 31

Richland 60
@
Wenatchee 53
L
Walla Walla 53
@
Eisenhower 37
L
Moses lake 61
@
Davis 86
L
Kennewick 55
@
West Valley47
L
Pasco 29
@
Kamaiakin 67
L
Eastmont 75
@
Southridge 77 O.T.
L
Hanford 60
@
Sunnyside 43
L
     

FRIDAY FEBRUARY 3

Davis 64
@
Richland 61
L
Wenatchee 43
@
Moses Lake 60
L
Southridge 65
@
Kennewick 77
L
Sunnyside 52
@
Pasco 46
L
West Valley 53
@
Eastmont 62
L
Kamaikain 70
@
Hanford 44
L

 

 

SATURDAY FEBRUARY 4

Moses Lake 58
@
Richland 66
L
Chiawana 54
@
Walla Walla 76
L
Davis 51
@
Wenatchee 49
L
Kennewick 60
@
Eastmont 46
L
Hanford 57
@
Pasco 46
L
Southridge 57
@
West Valley 66
L
Sunnyside 42
@
Kamiakin 64
L
     
Post Season

Feb 8 - Tiebreaker

Feb 10 - Round 1 @ Higher Seeds

Feb 11 - Round 2 @ Higher Seeds

Feb 17 - District Rd 3 @ Higher Seeds

Feb 18 - District Rd 4 @ Higher Seeds

 

Feb 21 - Regional Play In Game with GSL

State

Feb 24-25 and March 1-2-3

 

 

 

E

GIRLS BASKETBALL SCHEDULE

SATURDAY NOVEMBER 26

Wenatchee 47
@
Lake city 60
NL
Jamboree
@
Eisenhower
 
Jamboree
@
Toppenish
 
 

MONDAY NOVEMBER 28

Jamboree
@
Sunnyside
     

TUESDAY NOVEMBER 29

Jamboree
@
Hanford
 
Eisenhower
@
Hermiston
NL
Jamboree
@
West Valley
 
Walla Walla 48
@
Kennewick 49
NL
 

 

     

FRIDAY DECEMBER 2

Chiawana 56
@
Kennewick 40
NL
West Valley 56
@
Prosser 38
NL
Eisenhower 38
@
Sunnyside 50
NL
Moses Lake 43
@
Hanford 57
NL
Richland 42
@
Kamiakin 45

NL

Pasco 17
@
Walla Walla 57
NL
Wenatchee 53
@
Southridge 31
NL
 

SATURDAY DECEMBER 3

Kamiakin 52
@
Chiawana 43
NL
Grandview 53
vs
Davis 48@ Sundome
NL
Ellensburg 37
vs
West Valley 56 @ Sundome
NL
Moses Lake 54
@
Pasco 28
NL
Southridge 29
@
Richland 78
NL
Hanford 38
@
Wenatchee 56
NL
Prosser 54
@
Sunnyside 39
NL
Hermiston 85
vs
Eisenhower 20
NL
     

TUESDAY DECEMBER 6

Pasco 17
@
Chiawana 39
NL
Sunnyside 46
@
Grandview 62
NL
Selah 46
@
West Valley 47
NL
Hermiston 61
@
Moses Lake 45
NL
Hanford 53
@
Richland 60
NL
Eisenhower 44
@
Southridge 34
NL
Walla Walla 53
@
Kamiakin 60
NL
 

FRIDAY DECEMBER 9

Southridge 27
@
Chiawana 44
NL
Eastmont 51
@
Eisenhower 44
NL
Moses Lake 39
@
Sunnyside 59
NL
Pasco 28
@
Pendleton 43
NL
Hanford 41
@
Walla Walla 42
NL
Kennewick 42
@
Wenatchee 61
NL
Kamiakin 51
@
Hermiston 43
NL
     

SATURDAY DECEMBER 10

Pasco (L)
@
Sandpoint
NL
Sunnyside 61
@
Davis 57
NL
West Valley 62
@
Ike 32
NL
Kamiakin 66
@
Moses Lake 46
NL
Walla Walla 56
@
Southridge 28
NL
Wenatchee 32
vs
Eastmont 49
NL
Kennewick 60
@
Richland 42
NL
Central Valley 63
@
Chiawana 43
NL
 

TUESDAY DECEMBER 13

Hermiston 67
@
Southridge 19
NL
Davis 59
@
Hanford 53
NL
Post Falls 64
@
Moses Lake 26
NL
Pendelton 34
@
Walla Walla 46
NL
Cashmere 70
@
Eastmont 50
NL
     

FRIDAY DECEMBER 16

Richland 23
@
Walla Walla 40
L
Moses Lake 28
@
Chiawana 43
L
Wenatchee 66
@
Eisenhower 30
L
Pasco 32
@
Kennewick 63
L
Hanford 40
@
Eastmont 48
L
Kamiakin 58
@
West Valley 40
L
Sunnyside 55
@
Southridge 42
L
 

SATURDAY DECEMBER 17

Walla Walla 44
@
Moses Lake 39
L
Chiawana 45
@
Wenatchee 49
L
Davis 60
@
Eisenhower 43
L
Eastmont 56
@
Pasco 27
L
West Valley 57
@
Hanford 54
L
Southridge 29
@
Kamiakin 72
L
Kennewick 62
@
Sunnyside 58
L
     

TUESDAY DECEMBER 20

Richland 59
@
Pasco 27
NL
Davis 55
@
Kamiakin 72
NL
Eastmont 43
@
Chelan 38
NL
 

WED DECEMBER 21

Ferris 58
@
Wenatchee 46
NL
Richland 46
@
Hanford 44
NL
Moses Lake 36
@
Eastmont 48
NL
     

TUESDAY DECEMBER 27

Wenatchee 35
vs
Snohomish 31
NL
Davis 62
@
LAPWAI, Id 55
NL
Walla Walla 34
vs
Lake Stevens 53
NL
Eisenhower 35
vs
Eatmonville 45
NL
 

WEDNESDAY DECEMBER 28

Wenatchee 30
vs
Lake Stevens 55
NL
Walla Walla 39
vs
Snohomish 36
NL
Sunyside 37
@
East Valley 53
NL
Central Valley 54
@
Richland 32
NL
Davis 52
@
Federal Way 61
NL
Eisenhower 43
vs
Eatonville 39
NL
     

THURSDAY DECEMBER 29

Moses Lake 42
@
Ferris 64
NL
Davis 40
@
Lake City 72
NL
Eatonville 39
@
Eisenhower 43
NL
Richland 47
vs
Kennewick 38
NL
 

TUESDAY JANUARY 3

Pasco 37
@
Southridge 57
L
Eisenhower 25
@
West Valley 42
NL
Hermiston 42
@
Chiawana 45
NL
     

FRIDAY JANUARY 6

Moses Lake 37
@
Eisenhower 33
L
Davis 37
@
Walla Walla 73
L
Richland 40
@
Chiawana 54
L
Kamiakin 51
@
Eastmont 43
L
Sunnyside 37
@
West Valley 55
L
Hanford 32
@
Kennewick 37
L
 

SATURDAY JANUARY 7

Eisenhower 42
@
Richland 65
L
Walla Walla 49
@
Wenatchee 44
L
Chiawana 72
@
Davis 36
L
Kennewick 36
@
Kamiakin 69
L
Eastmont 45
@
Sunnyside 56
L
West Valley 58
@
Pasco 36
L
Southridge 43
@
Hanford 49
L
     

TUESDAY JANUARY 10

Richland 42
@
Wenatchee 46
L
Walla Walla 60
@
Eisenhower 34
L
Moses Lake 38
@
Davis 53
L
West Valley 43
@
Kennewick 67
L
Kamiakin 67
@
Pasco 28
L
Southridge 42
@
Eastmont 63
L
Sunnyside 55
@
Hanford 67
L

 

WEDNESDAY JANUARY 11

Australia
@
West Valley
NL
Eastmont 55
@
Cascade 30
NL
 

FRIDAY JANUARY 13

Davis 38
@
Richland 68
L
Wenatchee 57
@
Moses Lake 41
L
Eisenhower 31
@
Chiawana 80
L
Kennewick 51
@
Southridge 52
L
Pasco 32
@
Sunnyside 54
L
Eastmont 33
@
West Valley 21
L
Hanford 37
@
Kamiakin 61
L

 

     

SATURDAY JANUARY 14

Moses Lake 36
@
Richland 47
L
Walla Walla 39
@
Chiawana 63
L
Davis 43
@
Wenatchee 57
L
Eastmont 51
@
Kennewick 38
L
Pasco 23
@
Hanford 50
L
West Valley 60
@
Southridge 39
L
Kamiakin 82
@
Sunnyside 46
L

 

 

 

MONDAY JANUARY 16

       
     

TUESDAY JANUARY 17

West Valley
@
Ellensburg
NL

 

 

 

 

FRIDAY JANUARY 20

Walla Walla
@
Richland
L
Chiawana
@
Moses Lake
L
Eisenhower
@
Wenatchee
L
Kennewick
@
Pasco
L
Eastmont
@
Hanford
L
West Valley
@
Kamiakin
L
Southridge
@
Sunnyside
L
     

SATURDAY JANUARY 21

Moses Lake 36
@
Walla Walla 42
L
Wenatchee 41
@
Chiawana 67
L
Eisenhower 41
@
Davis 58
L
Pasco 22
@
Eastmont 73
L
Hanford 40
@
West Valley 31
L
Kamiakin 66
@
Southridge 36
L
Sunnyside 62
@
Kennewick 53
L
 

MONDAY JANUARY 23

Southridge 43
@
Sunnyside 46
L
Chiawana 70
@
Moses Lake 40
L

 

TUESDAY JANUARY 24

Davis
@
West Valley
NL
Eisenhower 14
@
Wenatchee 48
L
Kennewick 59
@
Pasco 20
L
Eastmont 33
@
Hanford 43
L
West Valley 49
@
Kamiakin 80
L
Walla Walla 51
@
Richland 54
L

 

 

     

FRIDAY JANUARY 27

Eisenhower 25
@
Moses Lake 55
L
Walla Walla 70
@
Davis 57
L
Chiawana 55
@
Richland 42
L
Eastmont 49
@
Kamiakin 52
L
West Valley 55
@
Sunnyside 57
L
Southridge 42
@
Pasco 38
L
Kennewick 36
@
Hanford 42
L
 

SATURDAY JANUARY 28

Richland 51
@
Eisenhower 34
L
Wenatchee 38
@
Walla Walla 47
L
Davis 46
@
Chiawana 56
L
Kamiakin 67
@
Kennewick 49
L
Sunnyside 38
@
Eastmont 54
L
Pasco 15
@
West Valley 45
L
Hanford 40
@
Southridge 43
L
     

TUESDAY JANUARY 31

Wenatchee 53
@
Richland 41
L
Eisenhower L
@
Walla Walla W
L
Davis 51
@
Moses Lake 42
L
Kennewick 29
@
West Valley 54
L
Pasco 11
@
Kamiakin 70
L
Eastmont 54
@
Southridge 35
L
Hanford 56
@
Sunnyside 35
L
 
     

FRIDAY FEBRUARY 3

Richland 47
@
Davis 52
L
Chiawana 73
@
Eisenhower 30
L
Southridge 22
@
Kennewick 46
L
Sunnyside 57
@
Pasco 42
L
West Valley 43
@
Eastmont 61
L
Kamiakin 58
@
Hanford 47
L
Moses Lake 33
@
Wenatchee 54
L
 

SATURDAY FEBRUARY 4

Richland 44
@
Moses Lake 31
L
Chiawana 46
@
Walla Walla 39
L
Wenatchee 57
@
Davis 54
L
Kennewick 41
@
Eastmont 53
L
Hanford 66
@
Pasco 34
L
Southridge 21
@
West Valley 50
L
Sunnyside L
@
Kamiakin W
L
     
Post Season

Feb 8 - Tiebreaker

Feb 10 - Round 1 @ Higher Seeds

Feb 11 - Round 2 @ Higher Seeds

Feb 17 - District Rd 3 @ Higher Seeds

 

Feb 21 - Regional Play In Game with GSL

State

Feb 24-25 and March 1-2-3

 

 

 

 

 

 

HEAD COACHING ROSTER FOR THE LEAGUE

4A
3A
SCHOOL
Boys
Girls
Chiawana
Chad Herron
Steve Davis
Davis
Eli Juarez
Erin Smith
Eisenhower
Colton Monti
Branden Johnson
Moses Lake
John Hohman
Matt Strophy
Richland
Earl Streufert
Cindy McCoy
Walla Walla
John Golden
Jill Meliah
Wenatchee
Ron Stone
Robin Kansky
SCHOOL
Boys
Girls
Eastmont
Mike Waters
Brent Darnell
Hanford
Paul Mayer
Evan Woodward
Kamiakin
Brian Meneely
Tammy Hutchison
Kennewick
Bradyn  Leyde
Tarah Staton
Pasco
Charlie Villanueva
Aaron Barcot
Southridge
Jason DeVere
Scott Stiles
Sunnyside
Ron Rowe
Enrique Puente
West Valley
Jon Kinloch
Keely Teske
   

LEAGUE MEDIA LINKS:

Walla Walla Union Bulletin (Walla Walla)

Yakima Herald Republic (Davis, Eisenhower, West Valley)

Tri-City Herald (Hanford, Kamiakin, Richland, Kennewick, Pasco, Southridge, Sunnyside)

Wenatchee World (Wenatchee, Eastmont)
Columbia Basin Herald (Moses Lake)